تبلیغات
شهر سلامتی - سنجش مهارت ارتباطی با این تست
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

نقش نیایش در سلامت و آرامش روان

Image 1

یکی از مهم ترین مسائل دین مبین اسلام توجه به بهداشت جسمانی و روانی است. از دیدگاه آموزه های دینی هیچ انسانی حق ندارد که با انجام کارهای زیان آور و روی آوردن به امور ناشایست، به سلامت جسم و روان خود آسیب وارد کند و یا خود را در معرض هلاکت و نابودی قرار دهد. قرآن کریم در این زمینه می فرماید: «...لاتلقوا بایدیکم الی التّهلکة...؛(1) با دستان خود، خویشتن را به هلاکت نیندازید...».

ادامه مطلب »

مسواك زدن در بیان گهربار ائمه معصومین

Image 1


نبى گرامى اسلام حضرت محمَّد (صلى الله علیه و آله ) وائمه : از فرزندانش روشهاى مختلف در دعوت كردن به التزام به مسواك فرموده اند و ما در اینجا اشاره مى كنیم به اینكه پیامبر و اهل بیت معصومین : عملاً به مسواك التزام داشتند و عمل آنان براى ما سنّت است و ما باید از ایشان پیروى كرده و به وسیله آنان راهنمایى شویم چه از نظر اعمال و چه از نظر گفتار.

ادامه مطلب »

نگرشی ژرف به بیماری چاقی و درمان آن

Image 3


این روزها روش های متنوع و رنگارنگی برای درمان چاقی پیشنهاد می شود اما بسیاری از آنها به جای اینکه برای فرد سودمند باشند و باعث ارتقای سلامت وی شوند ، برای او زیانبارند . در این مقاله به چند روش کاهش وزن اشاره می شود اما این بدان معنا نیست که همه آنها را تایید می کنیم بلکه هدفمان فقط آشنایی با آنهاست .

ادامه مطلب »

پیام های پیشگیری سوء مصرف مواد

Image 4


تبلیغات قاچاقچیان در مورد روانگردانها: اعتیادآور نیستند، شادی آورند و حافظه را تقویت می‌کنند. • والدین گرامی: درباره اعتیاد و خطرهای آن صریح و بی پرده با نوجوان خود حرف بزنید. • اعتیاد بسیار نزدیک است، فرزند ما نیز در خطر است. در این باره فکر کنید.

ادامه مطلب »

 • نقش نیایش در سلامت و آرامش روان

  نقش نیایش در سلامت و آرامش روان

 • مسواك زدن در بیان گهربار ائمه معصومین

  مسواك زدن در بیان گهربار ائمه معصومین

 • نگرشی ژرف به بیماری چاقی و درمان آن

  نگرشی ژرف به بیماری چاقی و درمان آن

 • پیام های پیشگیری سوء مصرف مواد

  پیام های پیشگیری سوء مصرف مواد

قبلی
بعدی

سنجش مهارت ارتباطی با این تست

دیدگاه ها : نظرات

این تست، مهارت های عاطفی و ارتباطی افراد را ارزیابی می کند. برای آنکه دریابید تا چه میزان در ارتباطات و روابط تان، شخصی توانمند و اثرگذار هستید این تست را انجام دهید. این تست شاید همان بهانه ای باشد که برای خوشایند کردن روابط تان به آن نیاز دارید.

جواب هر تست می تواند همیشه با ۱ امتیاز ، اکثرا با ۲ امتیاز، گاهی با ۳ امتیاز، به ندرت با ۴ امتیاز و هرگز با ۵ امتیاز باشد. پس از پاسخ دادن امتیازات را شمرده و نتیجه را در ادامه مطلب ملاحظه کنید.

سوالات آزمون

در مواجهه اول با افراد و موقعیت ها، نکات منفی و انتقادآمیز توجهم را جلب می کند.

مایلم در ارتباطاتم دیگران پیشنهاد بدهند و درخواست برقراری رابطه نمایند.

تا جاییکه ممکن باشد از بیان درونیاتم خودداری می کنم.

خودم را چندان دوست ندارم و گاهی نسبت به خودم احساس بیزاری می کنم.

اکثرا میل به منفی بافی در مورد خودم و رابطه ام را دارم.

بیشتر روابطم را در حالی آغاز می کنم که آینده روشن و شادی برای آن نمی بینم.

دوستان و روابط و اطرافیانم را به راحتی قضاوت می کنم و یارها تجربه کرده ام که این برخورد بعضی از روابطم را به مخاطره انداخته است.

درباره اکثر اتفاقات زندگی و روابطم احساس خوشایندی ندارم.

برای گفتن توقعات و انتظاراتم هیچوقت علاقه ای نشان نمی دهم و خیلی برایم پیش آمده که مورد بی احترامی و تحقیر قرار گرفته باشم.

در حالیکه دیگران من را فردی مغرور و خودخواه ارزیابی می کنند، خودم از اعتماد به نفس پایین در عذابم.

بدون آنکه متوجه باشم، دایما در حال مقایسه خودم با دیگران هستم.

هربار می خواهم کار جدیدی بکنم از ترس قضاوت دیگران از آن منصرف می شوم.

احساسات غالب در من نفرت، ناراحتی، عصبانیت، احساس حقارت، هراس و ناامیدی است.

همیشه برای وارد نشدن به رابطه ای جدید بهانه ای پیدا می کنم.

دوست دارم رابطه بی نقصی داشته باشم و حتی اگر لازم باشدسال ها صبر کنم که چنین رابطه ای برایم پیش آید، اینکار را میکنم.

نسبت به قول هایی که می دهم چندان وفادار نیستم.

روابطم برای من جنبه سرگرمی و وقت گذرانی دارند و به ندرت نسبت به آنها احساس تعهد و مسوولیت می کنم.

نسبت به آینده ام بدبینم.

ترس و نگرانی نسبت به آینده رابطه ام، اجازه لذت بردن از آن را به من نمی دهد.

توانایی تصمیم گیری صحیح در مورد رابطه ام را ندارم و منفعلانه رفتار می کنم.

بین ۱۰۰ تا ۸۶

شما مهارت های برقراری ارتباط را به خوبی فرا گرفته اید. خوش صحبت هستید و با دیگران تعامل مناسبی دارید. شخصیت قوی شما دیگران را برای انجام کارها متقاعد می کند. شخصی خونگرمید و با دیگران به راحتی ارتباط برقرار می کنید. در اکثر جمع ها و روابط همه چیز حول محور شما می چرخد. افکارتان متمرکز است و دستخوش هیجان نمی شوید.خیلی اوقات اعتماد به نفس شما به بی احساسی یا خودخواهی تعبیر می شود.

 

بین ۸۵ تا ۶۸

فردی خوددار هستید با این حال از بودن با دیگران لذت می برید. اطرافیان، شما را شخصی دلسوز و مطمئن و دوست داشتنی می بینند. به اندازه افراد گروه بالا پر شور و انرژی نیستید اما در دوستان تان حس عمیق اعتماد را ایجاد می کنید و فردی محکم و استوار برای عزیزان تان به شمار می آیید. اما خود شما نسبت به خودتان این حس اطمینان را ندارید. کمی نگران هستید و نسبت به تانایی های تان شک دارید. همین امر نفوذ شما را بین اطرافیان کاهش می دهد. شاید بد نباشد اگر کمی نسبت به خودتان منصف باشید.

بین ۶۷ تا۴۸

هرچند روابط عمومی خوبی دارید اما نیاز دارید در موارد بسیاری دیدگاه های تان را تغییر دهید. درست است که با دیگران به راحتی کنار می آیید اما هراس های عمیقی نسبت به افراد و روابط دارید که به شما اجازه لذت بردن از زندگی آنطور که استحقاقش را دارید نمی دهد. شما باید یاد بگیرید که افراد دارای ارزش های بسیاری هستند. با مروری بر گذشته درخواهید یافت که شانس داشتن روابط شاد و سازنده زیادی را به خاطر ترس و اعتماد به نفس پایینتان از دست داده اید. دیگران شما را فردی عیبجو و شکاک می بینند. باید بدانید رفتار دیگران با شما آیینه رفتاری است که شما با خودتان دارید.اگر مایلید زندگی و روابط تان تغییر کند هراس ها را کنار بگذارید برای افراد ارزش بیشتری قائل شوید و اعتماد به نفس تان را تقویت کنید. خواهید دید که دیگران نیز رفتار ذوستانه تری با شما در پیش خواهند گرفت.

 

بین ۴۷ تا ۳۰

مهارت شما در برقراری ارتباط کم است و باید برای بالا بردن آن کوشش کنید. مهم ترین چیزی که فکر شما را به خود مشغول می کند خودتان هستید. با این حال در یافتن اهداف و پیش بردن روابط تان رویکردی غلط دارید. فردی سردرگم با اعتماد بنفسی پایین هستید. بطور کلی فردی بسیار نگرانید و همیشه اهداف تان در حال تغییر هستند. طبیعتا بهمین دلیل است که کمتر از آنچه انتظار دارید نتیجه می گیرید و همین امر به احساس اضطراب و عدم کفایت تان دامن می زند. شما باید دست از افکار منفی بردارید و با در نظر گرفتن احساسات و نیازهای دیگران چهره خودتان را نیز در نظر دیگران بهبود دهید.

بین ۲۹ تا ۱۵

از خودتان چنان تصویر خودبینی ارائه داده اید که دیگران در ارتباط با شما دچار مشکل هستند. بخاطر اعتماد بنفس بسیار پایینی که دارید ترجیح می دهید نقاب فردی بی اعتنا را به چهره تان بزنید و ترس های تان را پشت آن مخفی کنید. آنقدر از نتیجه کارهایتان هراس دارید که در انجام هیچ کار و شروع هیچ رابطه ای پیشقدم نمی شوید. شما هنوز این نکته را درک نکرده اید که هر تجربه ای حتی آنها که به نتیجه نمی رسند برای انسان آموزنده هستند. متاسفانه به ارتقا روابط تان اهمیت چندانی نمی دهید.

 

بین ۱۴تا ۰

متاسفانه شخصی ترسو و گوشه گیر هستید. احساسات مثبت زیادی نسبت به افراد ندارید. اعتماد به نفس شما بسیار پایین است و کم کم توان مقابله شما با واقعیت و افراد را از شما سلب می کند . هرچند مهارت ناچیزی در ارتباطات دارید، اما فرصت را از دست ندهید و با تمرین سطح آن را ارتقا دهید. از کمک مشاوران بهره مند شوید.

منبع: تبیان

ارسال شده در: مهارت های ارتباطی، بهداشت نوجوانان و جوانان،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


مسائل بهداشتی نوزادان و کودکان

کمک های اولیه


 • حمایت می کنیم

عضویت در خبرنامه
توصیه های تغذیه ای

مبتلایان آسم و آلرژی

Image 31- برخی از واكنشهای مربوط به بیماری آسم به افزودنیهای غذایی مثل سولفیتها(1)، تارترازین (نوعی رنگ زرد افزودنی) بنزوات سدیم و سالیسیلاتهای طبیعی (2) (تركیبات شبیه آسپرین كه در بسیاری از غذاها یافت می‌شود) مربوط است. یك پزشك یا متخصص آلرژی می‌تواند به شما كمك كند كه به كدامیك از مواد بالا حساسیت دارید.

Read more ...

زنان و دختران

Image 3دختران و زنان به علت نیاز بیشتر به آهن ، در صورتی که نیازشان تامین نشود به سرعت در معرض خطر کم خونی فقر آهن قرار می گیرند...

Read more ...

جوان ماندن

Image 3در تبلیغات رسانه ای شما نیز شاهد آن هستید که افرادی ادعای ارائه رژیم ضد پیری را می نمایند. واقعیت آنست که افزایش سن و پیر شدن یک پدیده طبیعی غیر قابل اجتناب است که از نشانه های آن عبارتند از: افزایش چین و چروک های صورت، کاهش هوشیاری ذهنی و منطقی، ضعیف شدن عملکرد ارگان های حسی، ابتلا به بیماری هایی نظیر:

Read more ...

دوران بارداری

Image 1رییس انجمن غذا و تغذیه حامی سلامت ایران با توصیه به مصرف منظم مكمل آهن از شروع هفته شانزدهم بارداری به منظور جلوگیری از كم خونی فقرآهن در زنان باردار گفت: مصرف آب لیمو و آب نارنج تازه همراه غذا، میزان جذب آهن را افزایش می‌دهد.

Read more ...

فصل امتحانات

Image 1بسیاری از دانش‌جویان و دانش آموزان، روزهای پیش از امتحان را تا حد امکان به مطالعه می‌پردازند و تصور می‌کنند که غذا و استراحت، مانع مطالعه می‌شود، در صورتی که با تغذیه? صحیح می‌توان بازده فکری را افزایش داد. به‌کارگیری نکات و توصیه‌های زیر، توان دانش‌جو را برای یادگیری بهتر و موفقیت در امتحانات، افزایش می‌دهد:

Read more ...

مجموعه های بهداشت

پیوند های مرتبط


نظرسنجی

کدام حوزه ی اطلاع رسانی در زمینه ی سلامت موفق تر عمل کرده است؟

آمار و ارقام

بازدید امروز :
بازدید دیروز :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اضافه کردن به علاقه مندی ها
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...